Vsportklub

Návštěvnost: 00155775

 
 

Vsportklub, z.s. » Powerkiting

 

Kurz KITINGU na Rujáně

Vsportklub, z.s. - Kurz KITINGU na Rujáně

Červencový kurz kitingu na Rujáně. Pája - šéf, Zuzka, Lucka, Láďa, Vašek, Vlasta a Matyáš. FOTO - viz GALERIE

 

Kitové soustředění ve Švýcarsku 

St. Moritz Silvaplana 1800 m 

Kiteboarding - Prasonisi
Výuka kiteboardingu bude probíhat v létě v Německu na Rujáně a v Řecku na ostrově Rhodos - Prasonisi. Zájemci se mohou přihlásit na naši mailové adrese.

 

Greece-Prasonisi

 

Pegas - spolupráce

Vsportkub, z.s. spolupracuje s firmou PEGAS

PEGAS, Švábky 2, 180 00 Praha 8
telefon: 242 413 083
mobil: 603 15 25 23
e-mail: pegas@pegas2000.cz
web: www.pegas2000.cz Odkaz Pegas.cz

 

Rujána-Suhrendorf

 

POWERKITING

Powerkiting je druh sportovní aktivity, při níž se používá tažný drak (kite, powerkite) k pohybu člověka po zemi, sněhu či vodě nebo k jeho zdvíhání do vzduchu. Drak je podobný menšímu padáku či křídlu pro paragliding.
Obvykle se drak se používá k pohánění jezdce na mountainboardu, kiteboardu, snowboardu, či buggyně, ale užívají se také brusle, lyže, mořský kajak apod. Tažný...

 

...zobrazit celý článek

 

VARIANTY POWERKITINGU

• kitesurfing, též kiteboarding - jízda s drakem po vodě; jezdí se s nafukovacími draky, případně se speciálními komorovými draky s uzavřenou náběžnou hranou. Používá se podobné prkno, jako pro wakeboarding, ale na rozdíl od wakeboardového prkna nejsou nohy jezdce k desce pevně připoutány, prkno má pouze poutka pro zasunutí nohou podobně jako landboard.
• snowkiting - jízda po sněhu na...

 

...zobrazit celý článek

 

VÝBAVA

Základem výbavy je drak, dále tzv. de-power bar, což je jisticí systém lanek a brzd, které se upínají na speciální tyč (bar, hrazda), z níž pak vede jedna karabina připnutá k trapézu. Při použití menších draků (především během tréninku začátečníků) se často trapéz nepoužívá, protože malého draka je možné udržet jen v rukou a navíc trapéz, zajišťující pevné připoutání draka...

 

...zobrazit celý článek