Vsportklub

Návštěvnost: 00160867

Vsportklub, z.s. » Powerkiting

VÝBAVA

Základem výbavy je drak, dále tzv. de-power bar, což je jisticí systém lanek a brzd, které se upínají na speciální tyč (bar, hrazda), z níž pak vede jedna karabina připnutá k trapézu. Při použití menších draků (především během tréninku začátečníků) se často trapéz nepoužívá, protože malého draka je možné udržet jen v rukou a navíc trapéz, zajišťující pevné připoutání draka k tělu, znamená pro začátečníka značné riziko. Při ovládání bez trapézu se většinou místo baru používají madla.
Technologie draků se neustále vyvíjí. Design draků jim nyní umožňuje dosahování mnohem vyšších rychlostí při lepší pohyblivosti a ovladatelnosti, a tedy i bezpečnosti.
Existují dva základní systémy konstrukce draků:
• Komorový - drak je konstrukcí velmi podobný křídlu pro paragliding, používá se obvykle pro pozemní varianty powerkitingu, protože po pádu do vody není možné draka znovu odstartovat.
• Nafukovací - drak má pevnou nafukovací konstrukci, která dovoluje start z vody. V porovnání s komorovým drakem je dražší, náročnější na výrobu i na údržbu, rychlejší ve vzduchu, ale při stejné ploše méně efektivní.

...zpět